BezpiecznaCiaza112023

przegotowana woda??

13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #22072 przez goslawa1-dna
Tak, ja podaję. Mój synek a ma 17 mies pije czasem 50ml a czasem 100, choć nie zawsze chce. Jest w tym wybredny. Herbatki to robię mu 200ml (koperek włoski, rumianek bez dodawania klonu czy cukru) Do picia podaję mu również soczki bez cukrowe. Wiem bo też je piję. :laugh:
Swemu dziecku możesz podawać przegotowaną wodę, to nawet lepsze od herbatek bo w nich jest cukier. Lub zaparzaj mu rumianek z koperkiem włoskim. Dobre na brzuszek i trawienie malucha.

"Być sobą, to nie tyl­ko uzewnętrzniać się, ale także chro­nić to, co tyl­ko nasze."

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22079 przez sloneczko
ja podaje przemiennie wode przegotowana albo herbatke z kopru wloskiego.

ja jest cieplo to nawet 100mil podaje dziennie,ale nie na raz.

ja musze podawac bo laura wazy ponad norme i karmie ja co 4 godziny a co 2 podaje wode albo herbatke.
oczywiscie bez cukru i ok 35 stopni C

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22117 przez _aga86_
sylwus jesli karmisz piersia i twoj synek nie wazy ponad norme jak w przypadku coreczki sloneczka to nie ma potrzeby dopajania maluszka. Przynajmniej tak mi lekarz mowil> Ale jesli karmisz mlekiem modyfikowanym to mozesz podac jakis czas po karmieniu troche wody- Kacperek sam bedzie wiedzial ile, ale na poczatku pewnie bedzie to ok. 20-30 ml;) Dobrze jest tez podawac przegotowana wode mineralna, badz zrodlana- np. GERBERA lub Zywiec Zdroj- rekomendowane przez instytut matki i dziecka... tylko koniecznie ja przegotuj.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22244 przez Moniq
do 6 miesiąca woda dla maluszka powinna być przegotowana, potem można podawać butelkową, z wodąnie można przesadzić ile maluszek będzie chciał tyle możesz mu dawać, na początku po słodkich herbatkach może nie chcieć wody, mooja Niunia nie chciała, ale później się przekonała, faktycznie malucha karmionego piersią nie trzeba dopajać, chyba że jest baaardzo gorąco :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22258 przez sylwus136
pytam o tą wode bo u nas teraz są straszne upały....jest teraz godzina 9.40 a na dworze JUZ jest 28 stopni a co dopiero bedzie popołudniu...zapowiadaja do 37 a do 35 w cieniu....wiec pasc mozna.Ja karmie modyfikowanym mlekiem,podaje tez herbatki ale z nimi nie przesadzam a małemu widac ze strasznie chce sie pic(no nie dziwie mu sie ) i dlatego chciałam mu podawać wode :)
dziekuje za wasze rady :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22278 przez Manga
_aga86_ napisał:

sylwus jesli karmisz piersia i twoj synek nie wazy ponad norme jak w przypadku coreczki sloneczka to nie ma potrzeby dopajania maluszka.


Dokładnie tak jest, jeśli mamy karmicie piersią, to nie musicie nawet w upały podawać niczego innego, tylko często przystawiać Maluszka.
Kacperek jeśli jest na modyfikowanym, to jak najbardziej woda :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22426 przez _aga86_
moniq to tylko do 6 m-ca trzeba gotowac wode mineralna, czy tez zrodlana?? Moja Niunia ma juz ponad 8 miesiecy i wciaz Jej gotuje. A ty podajesz juz z butelki?? Fajnie by bylo, bo w kazdej chwili mozna podac, a tak to sie czeka, az ostygnie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22587 przez kolorowa
Ja tylko podaje Kacperkowi wode z glukoza ale samej wody przegotowanej nie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22666 przez Madzia89862
a moj maly fifi cyca chce tylko 3-4razy na dobe wiec podaje mu herbatki i soczki.do wody z butli nie jest pzekonany ale czasem spije

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22675 przez paulinkaaa2202
no ja jeszcze nie jestem mamą ale z opinii innych i z doświadczenia jak się opiekowałam dzieckiem przez 6 miesięcy. Jeśli dziecko jest karmione piersią to nie trzeba dopajać wodą nawet w upały, a jeśli jest karmione mlekiem modyfikowanym to owszem ale pierwszy raz słyszę że wodę mineralną trzeba gotować, ja podawałam i inne mamy normalnie wodę przygotowaną Żywiec i było wszystko dobrze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22715 przez Moniq
_aga86_ napisał:

moniq to tylko do 6 m-ca trzeba gotowac wode mineralna, czy tez zrodlana?? Moja Niunia ma juz ponad 8 miesiecy i wciaz Jej gotuje. A ty podajesz juz z butelki?? Fajnie by bylo, bo w kazdej chwili mozna podac, a tak to sie czeka, az ostygnie...

jak Niunie skończyła 6 m-cy to przestałam jej przegotowywać wodę, podaję jej albo źródlaną albo niskozmineralizowaną z butelki, pediatra powiedziała że od 6 m-ca nie trzeba już gotować;

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22801 przez Kathi
Witam, ja również podaje swojemu synkowi wodę mineralną przegotowaną jeszcze. nie wiedziałam od kiedy moge dawać prosto z butelki, ale dzięki Wam teraz już wiem. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #22870 przez _aga86_
No to super:) Od wczoraj podaje Julce wode zrodlana nieprzegotowana:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #23423 przez wiola
Słoneczko,ja od miesiąca daję Filipkowi wodę przegotowaną,tyle ile chce,lub z glukozą na 100 ml ,1 płaska łyżeczka od herbaty,.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #23620 przez sloneczko
ta herbatke z kopru kupuje z hipp dla baby od tygodnia mozna juz podawac, pisze ze na 100ml 4 lyzeczki herbatowe, ja daje tylko 2, wydaje mi sie ze to za mocne bedzie jak 4 dam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl